• Danışma Hattı
  • +90 850 260 12 12

MM103

Bergama Gri


Granit:
  • En : 85 cm
  • Boy : 205 cm
  • Yükseklik : 40 cm

Fiyat: €3.834,00
SİPARİŞ OLUŞTUR WhatsApp

Taş Seçenekleri:

MM103 / Bergama Gri

SİPARİŞ OLUŞTUR

Not: Mezar yapımı ve peyzaj uygulaması uygun şartları taşır ise taahhüt edilir. Doğal taşlar kullanıldığı için renk tonu veya desen farklılıkları olabilir.

MM103, Bergama Gri / Granit


Granit

Kristal yapılı minerallerden oluşmuş, magmatik bir kaya türüdür. Erimiş kayaçların soğuması sırasında oluşmuştur. Dünya üzerinde en yaygın yapı malzemesi olarak kullanılan bir kayadır. Sertlik oranı 5-7 Mohs. Oldukça dayanıklı. Ülkemizdeki iklime uyumlu.

Absolute Black
Bergama Gri
New Imperial
Aksaray YaylakTaş Seçimi;

iklim, görsellik ve maliyet dikkate alınarak tercih edilmeli.


Dayanın Sıralaması;

1. Granit, 2.Bazalt, 3.Diyabaz, 4.Andezit, 5.Traverten, 6.Mermer


Fiyat Sıralaması:

1.Granit, 2.Bazalt, 3.Mermer, 4.Andezit, 5.Traverten


Görsellik Sıralaması:

.1Granit, 2.Mermer, 3.Traverten, 4.Diyabaz, 5.BazaltMezar yapımı için doğal taş seçimini nasıl yapılır?

Mezar yapımında Mermer ve Traverten kullanımı ülkemizde gelenek haline gelmiştir. Son zamanlarda özellikle Granit oldukça tercih edilmektedir.

Dünyanın en eski mermer üreticilerinden birisi olan Türkiye’de, 4.000 yıl önce mermer çıkarılmaya başlanmıştır. 650’ye yakın renk ve çeşidin bulunduğu ülkemizde, 300 çeşit mermer, 200 çeşit traverten, kireçtaşı ve granit bulunmaktadır

Ülkemizde, Mermer ve Traverten yaygın şekilde bulunmakla beraber; işlenmesi kolay ve alternatif renklerin olması kullanımlarını artırmaktadır. Başkalaşım kayaçlar olmalarından dolayı sertlik oranları 3-4 Mohs.

Volkanik kayaçlar olan Granit, Diyabaz, Bazalt, Andezit çok daha sağlam taşlardır. Sertlik oranları 5-7 Mohs. Ülkemizde Volkanik kayaçlar daha az. Dolayısıyla hammadde temini daha pahalı, sertlik oranından dolayı da işlemesi daha maliyetli.

 

MM103 / Bergama Gri / Sıkça Sorulan Sorular

Mezar çeşitleri nelerdir?

Kullanılan malzemeye göre isimlendirilirler. Mermer mezar, Traverten Mezar, Granit Mezar gibi.

Hangi Mezar Modeli daha dayanıklı olur?

Mezarın uzun ömürlü olması için taş seçimi ve model önemlidir. Kalın ve az sayıda parçadan oluşan modeller en uzun ömürlü modellerdir.

Temel Betonu atılmalı mıdır?

Evet, Mezarın tam olarak terazide ve sağlam zemine oturması esastır. Dolayısıyla hasırlı beton atılması zorunludur.

Ankara Karşıyaka Mezarlığındaki gibi hazır beton lahit bulunan mezarlıklarda hemen uygulama yapılabilir. Köy mezarlıkları için toprağın oturmasını beklemek, en az bir kış sezonunun geçmesi gerekir.

Mezar Yapım Süreci nasıl oluyor?

Sitemizdeki mezar modelini seçiyoruz. Arzuladığımız diğer opsiyonları da ekleyerek, Merhumun kimlik bilgileri, baştaşına yazmayı düşündüğümüz diğer metinleri, mezarlık yeri varsa numaralarıyla müşteri hizmetlerimize iletiyoruz.

Tercih edilen model ve yazılar, modele uygulanarak mezar hazır hale getirilir. İlgili mezar yerinin önce resim ve video kaydı alınıp size ulaştırılarak teyit alınır. Onayınızdan sonra Hasır Beton atılıp, modelimiz yerinde monte edilip resim ve Video çekimi size ulaştırılarak süreç tamamlanır.

Taş yüzeyleri nasıl işlenmektedir?

Gözenekli, gözeneksiz, parlak, cilalı ve kumlamalı şeklinde alternatifleri tercih edebilirsiniz.

Mezar gövde montajı nasıl yapılmakta?

5cm ve daha kalın doğal taş kullanılan modellerimiz; içten Çelik Dübel ve Çelik Köşebentlerle montaj yapılır. Bu sistem kalın taşların montajında bilinen en iyi sistemdir. Dışarıdan görünmez dolayısıyla mezarda estetik kaybına sebeb olmaz.

Mezarın fiziksel deformasyonu ne kadardır?

Mezarın zemini, montajı, kullanılan malzeme ve kalitesi, iklim ve doğal afet kriterleri mezarın ömrünü belirleyen etkenlerdir

Kaplamalı mezarlar (2-3cm kalınlıkta taş ile kaplanan) Beş seneden sonra patlamaya, dökülmeye başlar.

Blok mezarlar bir ömrü geçkin dayanıklılığa sahip.